19 września 2014

Trochę barcelońskiej magii, czyli kolorowa fontanna

Ostatnio było dużo tekstu, mało zdjęć, a więc dzisiaj odwrotnie – mało słów, dużo obrazu. 
Bo czy da się to opisać słowami…?  To trzeba po prostu zobaczyć (najlepiej na żywo oczywiście)! Mowa o jednym z moich ulubionych miejsc w Barcelonie, czyli o Magicznej Fontannie u stóp wzgórza Montjuic. Spędziłyśmy tam dwa wieczory oglądając spektakularny pokaz kolorów, światła, muzyki i wody połączonych w jedną całość, tworzących ten „magiczny” nastrój. Tryskające, wielobarwne strumienie wody rozpryskujące się w powietrzu. Do tego muzyka. Na każdym spektaklu inna –  pop, rock, muzyka klubowa, poważna,  jazz, hity z bajek Disney’a, itd.  Nigdy nie wiadomo na co się trafi. Jedyne co mi troszkę przeszkadzało to brak synchronizacji wodnych akrobacji z muzyką. Fontanna sobie, muzyka sobie. Niestety, jestem bardziej wymagająca w tej kwestii. 


W okolice fontanny przyszłyśmy trochę wcześniej, żeby zająć dogodne miejsce. Wybrałyśmy schody -  początkowo najniższe stopnie, a potem z każdym kolejnym spektaklem szłyśmy kilka stopni wyżej. Oprócz fontanny, w oddali wpatrywałyśmy się też w Plac Espanya z dwoma charakterystycznymi wieżami weneckimi oraz w górujące nad miastem Tibidabo z oświetlonym na jego szczycie Kościołem Najświętszego Serca. Za naszymi plecami wznosił się budynek Muzeum Narodowego Sztuki Katalońskiej z kaskadową fontanną.  Na początku było jeszcze stosunkowo jasno, a całość nabrała uroku dopiero kiedy nastał zmierzch. I wtedy trudno było oderwać wzrok od kolorowych wodnych strumieni tworzących przeróżne kształty. Całość zrobiła na mnie duże wrażenie. To naprawdę fantastyczne miejsce, i chyba… jest tam trochę magii. Taki łatwy przepis na udany wieczór w Barcelonie! Polecam! :)

Świat Magicznej Fontanny

Dojazd: metrem na Plac Espanya, linia 3 (zielona) oraz linia 1 (czerwona)
Spektakle:  od maja do września à od czwartku do niedzieli;  21:00-23:00
            od października do kwietnia
à piątki i soboty; 19:00-20:30
* pokazy co pół godziny
Wstęp: darmowy

12 komentarzy:

 1. W Warszawie też są takie multimedialne pokazy i nawet jest synchronizacja, tylko, że fontanna nie jest taka spektakularna. Przepiękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu polskich miastach są już takie fontanny. Warszawskiej jeszcze nie widziałam, ale toruńską uwielbiam! :)

   Usuń
 2. Ale pięknie to wygląda na zdjęciach :) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam 15 lat i bylam pierwszy raz za granicą, gdy zobaczyłam ten pokaz. Siedzialam i ryczałam jak bóbr z zachwytu i do tej pory żadnej fontannie nie udało się przebić tamtych emocji i wrażenia, a widziałam ich już wiele. Cudne zdjęcia zrobiłaś!

  OdpowiedzUsuń
 4. OOOOOOooooo tak! Tez mam stamtąd zdjecia! I też mam video filmik, dlatego czasem nawet włączam tę muzykę i przenoszę się do Barcelony, pod fontannę... :)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam filmiki. Na zmianę robiłam zdjęcia, kręciłam filmy i uwieczniałam widok w mojej wyobraźni. :)

   Usuń
 5. Woda, światło i muzyka. Niby takie proste, a tyle emocji potrafią dostarczyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te te światła w Barcelonie! A na święta... Prześliczne i tak pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...