29 lipca 2013

La Defense, czyli nowoczesny Paryż

Paryż najczęściej kojarzony jest z XIX-wiecznymi kamieniczkami, klimatycznymi restauracyjkami, dużą ilością muzeów i zabytków. I słusznie, bo rzeczywiście centrum tego miast tak właśnie wygląda. Jednak kiedy się od niego troszkę oddalimy, możemy natknąć się na inny, nowoczesny Paryż. Tak jak na przykład dzielnica biurowo-handlowa La Defense – siedziba wielu firm i koncernów, największe w Europie Centrum Biznesowe. Niewątpliwie znakiem rozpoznawczym i charakterystycznym elementem, można by nawet rzec - symbolem tej dzielnicy jest  La Grande Arche – Wielki Łuk Triumfalny. Ten prawie idealny sześcian stoi na tej samej osi co Łuk Triumfalny. Jest uważany za jego dwudziestowieczną wersję. We wnętrzu znajduje się galeria sztuki nowoczesnej, instytucje, biura oraz restauracje. Windą można wjechać na samą górę i podziwiać widok na Paryż. Przed łukiem rozciąga się duży plac spacerowy, a tuż obok usytuowana jest galeria handlowa „Les Quatre Temps”.


Kiedy?
Od Paryżan słyszałam, że w czasie wakacji na La Defense jest mało ludzi i to właśnie lipiec i sierpień są najlepszymi miesiącami do odwiedzenia tego miejsca. Poza okresem wakacyjnym przebywa tam bardzo wiele osób – inwestorzy,  biznesmeni no i oczywiście mieszkańcy - jednym słowem są tam tłumy.
Od siebie zasugerowałabym przybyć tam pod wieczór, usiąść na schodach La Grande Arche z wcześniej zakupionymi winogronami bądź innym smakołykiem i poczekać tam do zmroku, bo właśnie wtedy La Defense staje się najpiękniejsze.


Jak dojechać?Najlepiej dojechać metrem (linia nr 1) i wysiąść na ostatniej stacji – La Defense Grande Arche. Można też dojechać pociągiem RER (linia A). 


7 komentarzy:

 1. Fantastyczne zdjęcia:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłem, byłem - ale dawno temu niestety... :-)
  Zdjęć brak, ale u Ciebie sobie trochę powspominałem dawne czasy.
  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się tutaj, super stronka. Pozdrawiam

  Also visit my web blog - tanie pozycjonowanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podoba wasza strona,taka przejrzysta

  my webpage ... top strony

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemna i pozytywna strona. Napewno jeszcze tutaj wpadnę!
  Pozdrawiam

  Also visit my web blog - moderowany katalog stron

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...