14 lipca 2013

Street art, czyli na kołobrzeskim deptaku

Do Kołobrzegu przyjeżdżam średnio raz na 2-3 lata. Już ponad 5 lat temu zwróciłam uwagę na pewnego, jeszcze wtedy chłopca, dzisiaj już dorosłego chłopaka, który stał nieopodal latarni morskiej w Kołobrzegu i malował w niezwykły sposób...Jego podstawowym narzędziem są farby w sprayu oraz różnorodne 'talerze', pokrywki, patelnie, itd, szpachla oraz gazety. Obrazy zaskakują prostotą i estetyką wykonania. Ich autor wykonuje je z niezwykłą łatwością, widać, że pomysłów mu nie brakuje. Dodatkowo - tworzy na oczach licznych widzów. Na większości obrazów powtarza się motyw wody (jeziora/morza) oraz planet/słońca/kul. Każde dzieło jest jednak inne, równie fascynujące.


Od momentu, w którym pierwszy raz zobaczyłam tego malarza, kiedy jestem w Kołobrzegu, zawsze go spotykam gdzieś na deptaku. Witam go uśmiechem i zatrzymuję się, by zobaczyć jak powstają kolejne obrazy. Tak też zrobiłam w tym roku.


Kilka lat temu kupiliśmy jeden obraz, który do czasu przeprowadzki wisiał u nas w kuchni. Teraz dorzucam drobniaki 'na farby'.Oprócz tego młodego artysty, który do dzisiaj pozostaje dla mnie anonimowy, na kołobrzeskim deptaku od lat spotykam pewnego skrzypka oraz kataryniarza. Poza tymi 'stałymi bywalcami' są też zupełne nowi, którzy także próbują swoich sił.


11 komentarzy:

 1. No super, a mnie Kołobrzeg zawsze kojarzył się ze złym jedzeniem :/

  Kibicuję zbierającemu na wesele :) Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie miałam pisać, że temu na wesele sama bym dorzuciła. Mam nadzieję, że zlitowałaś się nad biednym, acz pomysłowym przyszłym panem młodym? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przyznam się szczerze, że nie byłam aż tak szczodra...

   Usuń
 3. Sztuka niejedno ma imię :) Utalentowany chłopak :)
  Widać Kołobrzeg jest bardzo ciekawym miejscem :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kołobrzeg to bardzo przyjemne i ciekawe miasto! :)

   Usuń
 4. Fantastyczna prezentacja, utalentowani artyści:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do artystów to najzupełniej się zgadzam. :)

   Usuń
 5. Jak można skontaktować się z chłopakiem robiącym obrazy??? Mam już dwa a chcę więcej a już wyjeżdżam z Kołobrzegu! Czy ktoś ma link do jego facebook'a?? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie mam na niego żadnych namiarów, niestety... :(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...