9 kwietnia 2014

Czekając na kolory lata, czyli o kwiatach w dziadkowym ogródku

Formalnie wiosna rozpoczęła się kilka tygodni temu, a nieformalnie trwa… od jesieni. W powietrzu czuć już ciepłe podmuchy wiatru, dnie są coraz dłuższe, a okoliczne parki i skwerki stają się zielone. Ostatnio jednak będąc pochłoniętą tematem matury, studiów i oczywiście planowaniem wakacji, rzadko bywam na dziadkowej działce, która (co wiem ze słyszenia) obfituje w zieleń. Jednak w ramach rekompensaty otwieram czasami folder ze zdjęciami zatytułowany „Działka” i oglądam zdjęcia jakie zrobiłam zeszłej wiosny i minionego lata. O tak, jak dobrze, że świat za niedługo znowu stanie się tak kolorowy i różnobarwny jak kwiaty u dziadka na działce.
Nie znam się za bardzo na kwiatach, nie jestem pasjonatką ogrodnictwa. Nadzwyczaj lubię jednak zapach lilii i konwalii. Uwielbiam widok białych kwiatów kwitnącej wiśni (spoglądam na nie z nadzieją, że kiedyś będę oglądała różowe płatki w ich ojczyźnie). I zdecydowanie bardziej wolę tulipany od róż. A marzę o tym, żeby zobaczyć fioletowy dywan malowany krokusami na Tatrzańskiej łące. Mam nadzieję, że to już w przyszłym roku… :)
Wracając jeszcze do planowania wakacji, to po kilkugodzinnej bitwie stoczonej na stronie Ryanair’a, udało nam się w końcu kupić bilety. Tak, tak, tak! Lubię taki stan, kiedy odliczam dni do wylotu, planuję co i jak zwiedzić, przeglądam mapy i inne blogi szukając cenny informacji. Ta fascynacja i chęć odkrycia i poznania danego miejsca wywołują uśmiech na mojej twarzy i dodają motywacji. Cieszę się na kolejną podróż. Nowe emocje i doświadczenia. Trochę relaksu, trochę zwiedzania. Oczywiście w doborowym towarzystwie. Dużo słońca i radości. Przygodo, przybywaj! :)

http://lovelatte.blog.pl
Czy poznajecie to miejsce? :)

8 komentarzy:

 1. Gdzie jedziesz, powiedz? :)
  A co do ogródka... strasznie tęsknię za wypielęgnowanym ogródkiem Babci, kwitnącymi kwiatami, zapachem świeżo koszonej trawy i przekopanej ziemi. Od kiedy Dziadków nie ma, działki też nie ma. Drudzy Dziakowie mieli działkę, na której rosły te chabrowe kwiatki z Twoich zdjeć, ale nie mieli siły na niej pracować, musieli sprzedać. Duża strata. Wiele wspomnień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadanie takiej działki, podczas gdy mieszka się we wieżowcu, w centrum miasta, to niemalże błogosławieństwo! Mój Dziadulek bez działki zanudziłby się - on żyje swoim ogródkiem! A ja tym bardziej się cieszę, że ma zajęcie i pasję, bo naprawdę dobry z niego ogrodnik. :) A z resztą z takiej działki to same korzyści - własne warzywa i owoce, kwiaty i zioła.
   Nie poznajesz na zdjęciu gorącej... Barcelony? Monika od razu zdradziła naszą destynację, ja chciałam być troszkę bardziej zagadkowa. ;)

   Usuń
 2. Piękne kwiaty, widać, że dziadek ma rękę do nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne kwiaty :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...